Belépés
facebook_page_plugin

2018-19 tanév

A BGSZ Centrum által szervezett "Cultural Adventures" angol nyelvű versenyre nevezett 3 fős csapataink az 1., 3. és két 4. helyezést értek el.

Felkészítő tanár: Jónás Imréné

Gratulálunk a nyerteseknek.

 

kep1  kep2 

 

A budapesti két tanítási nyelvű szakgimnáziumok idei angol nyelvi versenyén is nagyon szép helyezést értek el a károlyis csapatok 😊 Az I. kategóriában a 10.a háromfős csapata (Kovács Levente, Németh Rita, Váczy Marcell) a 3. helyezést érte el, míg a II. kategóriában a 11.a csapata (Nyitrai Vanessza, Sándor Noémi, Zelei Csenge) 5. lett. Diákjaink színvonalas előadásokkal készültek és remekül helyt álltak a versenyen. Felkészítő tanárok: Molnár Zsuzsanna, Kertész Anna

 Gratulálunk az elért eredményekhez! 😊

 

Február 24-e és 26-a között az Európai Bizottság Magyarországi Képviselete és a Pest Megyei Europe Direct iroda szervezésében volt szerencsém részt venni egy középiskolai tanároknak szervezett Európai Uniós tematikájú továbbképzésen, a közösség (egyik) központjában, Brüsszelben.

Read more ...

Iskolának csapata a BGSZC Vásárhelyi Pál Kereskedelmi Szakgimnáziumában megrendezésre kerülő merényletekkel foglalkozó történelmi-informatikai versenyen második fordulóján I. helyezést ért el.

Csapat tagjai: 

 • Major Anna 12.b,
 • Papp Ádám 11.a,
 • Kovács Imre 10.a

Felkészítő tanárok:

 • Kéri Anita
 • Szabó Tamás

Gratulálunk!

 

ozio_gallery_nano

Iskolánk idén is részt vett a budapesti XIII. Kerület Német Nemzetiségi Önkormányzata által szervezett német nyelvű vers- és prózamondó versenyen, ahol intézményünk két tanulója vett részt, Pecsők-Bak Barbara (9.nyb) és Ruzsinszky Rita (11.b), akik közül Ruzsinszky Rita kategóriájában második helyezést ért el.

Gratulálunk a versenyzőinknek!

Felkészítő tanárok:

 • Gyenge Gyöngyvér
 • Bíró Gergely

Első alkalommal rendeztük meg iskolánkban a francia nyelvű versmondó versenyt.

Örömmel adhatunk hírt arról, hogy a franciát második idegen nyelvként tanduló diákjaink szép kiejtéssel, jó szövegtudással mutatták be a múlt századbeli és a kortárs szerzők műveit. Köztük szerepeltek Jacques Prévert és a napjainkban népszerű belga Stromae alkotásai is. Több versenyző előadási stílusa hitelesen közvetítette a versek tartalmi színezetét, dinamikáját.

Magas színvonalú, értékes produkciókat követhetett a közönség és a zsűri.

Helyezések:

 • 10. évfolyam
 1. helyezett Támcsu Daniella 10. c
 2. helyezett megosztva Agárdi Edina 10. c és Németh Rita 10. a
 • 11. évfolyam
 1. helyezett Nagy Vivien 11. a
 2. helyezett Üveges Zsófia 11. a
 3. helyezett Koska Grácia 11. b

Köszönöm kollégáim – Gyenge Gyöngyvér, Kertész Anna Eszte, Pápay Erika, Mezei Péter – segítségét az értékelésben.

dr. Szabó Marianne

felkészítő tanár, szervező

ozio_gallery_nano

Read more ...

Az idei iskolai versmondó versenyen különféle évfolyamok képviseltették magukat. Karinthytól Romhányin át Parti Nagy Lajosig a legkülönbözőbb költők verseit hallhattuk színvonalas előadásban. 

Read more ...

Történelmi váltófutás. (2018. szeptember 23.)
A csapat többi része a kör másik végén várt 😃

ozio_gallery_nano

Read more ...

Read more ...

 •  Start 
 •  Prev 
 •  1  2 
 •  Next 
 •  End 

Page 1 of 2

Contact

Budapesti Gazdasági Szakképzési Centrum

Károlyi Mihály

Két Tanítási Nyelvű Közgazdasági Szakgimnáziuma

1139 Budapest, Váci út 89.

Telefon: (+36 1) 320-8427/110
Fax: (+36 1) 320-8427/119 
E-mail: E-Mail Image
Honlap: http://www.karolyi-kozgazd.hu
OM azonosí­tó: 203061

Go to top